Translated by Google Translate

NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Nizozemsko
+42 (0) 776 606 374

Neděle 1. listopadu (Den Všech svatých) EXTRA OTEVŘENO od 12:00 do 16:00
Přejít na inventář Prodejte moje auto

Austin Healey 100 / 6

British Motor Corporation viděla Austin Healey jako nedílnou součást své sestavy, takže když se změnila strategie motoru firmy, bylo zřejmé, že by se velké sportovní auto mělo také změnit. V 1956 se 100 / 4 stala Austin Healey 100 / 6. Staré A90 čtyři byly považovány za zastaralé, a proto byly nahrazeny novými šesti stejnými velikostmi.

Austin Healey Classic Cars Na prodej

Redesign zahrnoval 2-palcový rozchod ráfku a přemístění některých komponentů do ocasu, aby se dal prostor pro přidání malých "+ 2" zadních lopatkových sedadel. Styling pro model Austin Healey 100 / 6 byl do značné míry stejný jako předchůdce, kromě nové oválné mřížky, pevného čelního skla, volby kotoučových drátů nebo kotoučů s ocelovým kotoučem a vyklenuté kapoty s malým funkčním přívodem vzduchu na přední. Velkým rozdílem byl nový motor 6-cylinder. Jednalo se o velkou automobilovou jednotku řady C firmy BMC; velká litinová práce 2.64-litru s hlavním ventilem, výkonnější než stará velká čtyřka (102 vs. 90 koňská síla). Stejně jako na BN2 byla standardní převodovka 4, i když na Austin Healey 100 / 6 (označeném jako BN4) byla dodatečná volba.

Nákup Austin Healey 100 / 6?

Podzim 1957 přinesl dva významné události. Nejprve přišel velký strategický krok, protože BMC se rozhodla centralizovat montáž všech svých sportovních vozů; to znamenalo, že se výroba Austin Healey přestěhovala z Longbridge do továrny MG v Abingdonu. Přibližně ve stejnou dobu se objevil mnohem vylepšený motor s revidovanou hlavou válců a efektivnějším rozdělovačem, který posílil špičkový výkon na 117 bhp a poskytl sportovní točivý moment. Dvojmístná jednotka se vrátila jako doplněk linky známé jako BN6, zatímco montáž BN4 byla pozastavena, dokud nebyl vyčištěn stávající inventář.

AUstin Healey 100-6

E & R Classics, odborník na Austin Healey Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář

Jaké jsou výhody nákupu auta Austin Healey 100-6 v ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařování a interiérové ​​řízení pro vaše vozidlo Austin Healey 100-6
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Dokončete opravu vašeho auta Austin Healey 100-6
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země