Translated by Google Translate

NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Nizozemsko
+42 (0) 776 606 374

Neděle 1. listopadu (Den Všech svatých) EXTRA OTEVŘENO od 12:00 do 16:00
Přejít na inventář Prodejte moje auto

Ferrari Testarossa

Ferrari Testarossa je sportovní vůz střední části motoru 12. Výroba začala v 1984, jako nástupce Ferrari Berlinetta Boxer. Původně byl vyroben z 1984 na 1991, s dvěma modely revizí po skončení výroby Testarossa a představení Ferrari 512 TR a Ferrari F512 M, vyrobené z 1992 na 1996. Byly vyrobeny téměř jednotky 10.000 (Testarossas, 512 TR a F512 Ms), což je jeden z nejvýrazněji vyráběných modelů Ferrari v historii, a to navzdory vysoké ceně a exotickému designu. Ferrari F512 M prodával v 1995 za USD 220,000. Testarossa je kupé 2-door, které se uskutečnilo na pařížském autosalonu v 1984. Všechny verze řady Testarossa byly vybaveny zadní manuální převodovkou 5. Zadní středový pohon s rozložením pohonu zadních kol udržuje těžiště ve středu vozu. Původní testarossa byla rekonstruována v 1992 a uvolněna jako Ferrari 512 TR. F512 M byl představen na pařížském autosalonu v 1994. F512 M byl posledním vozidlem firmy Ferrari, který byl naposledy ve střední části motoru 12, kromě Ferrari F50, Ferrari Enzo a LaFerrari, představující poslední plochý motor Ferrari. Ferrari Testarossa byl nahrazen v 1996 předním pohonem 550 Maranello coupé. Testarossa by neměla být zaměňována s Ferrari TR "Testa Rossa" z pozdních 1950 a časných 1960, které byly sportovními vozy GT.

Ferrari Classic Cars na prodej

Jméno Testarossa (tzv. "Červená hlava" v italštině) pochází z červených barvách na kryty vaček na plochém motoru 12. Testarossa může sledovat své kořeny zpět na chyby 512i BB v 1981. Problémy, které musely být odstraněny, zahrnovaly kabinu, která se stále zhoršovala a nedostávalo zavazadlového prostoru. K vyřešení těchto problémů musel Testarossa být větší než jeho předchůdce Berlinetta Boxer. Pininfarinovo tělo bylo odklon od zakřiveného boxera. Některé postranní obruby, které se táhly od dveří k zadním blatníkům, byly zapotřebí pro pravidla v několika zemích, které zakázaly velké otvory na automobilech. Testarossa měla dvojité radiátory v zádech s motorem namísto jediného chladiče nahoru. Křídla poskytovaly chladný vzduch do bočních radiátorů namontovaných na zadní straně a tím udržovaly motor přehřátý. Posledním jedinečným přírůstkem nového designu bylo jedno z vysoko namontovaných zpětných zrcátek na straně řidiče a v 1987 spojeném s zrcátkem pro cestující. Stejně jako jeho předchůdce, testarossa používala přední a zadní závěsné systémy s dvojitým zalomením. Při uvedení do přístroje 1985 měla testarossa knoflíky s knoflíky s jedním kroužkem, které používají systém Michelin TRX. V kolekci 1986 byly kola udržovány ve stejném tvaru, ale byly změněny na standardní průměr 410mm, šířka 200mm vpředu a 250mm vzadu. Modelové zavěšení modelu 1988.5 bylo přepracováno a kola byla znovu změněna z nastavení jediného knoflíku na standardní šroub Ferrari pět šroubů. Ferrari Testarossa Spider je jediný oficiální převoditelný varianta testarossy. Vůz byl vyroben pro dar Gianni Agnelliho, vedoucího Fiatu v té době. Testarossa Spider měl stříbrný exteriér, interiér z bílé magnolie kůže s tmavě modrým pruhem, který běžel nad matnými černými parapety a bílý vrchol, který mohl být ručně uložen pryč. Vozidlo bylo dodáno společnosti Agnelli v 1986. Mnoho zákazníků si vyžádalo vlastní Testarossa Spider, ale Ferrari odmítl každý z nich. Oficiální Spider nebyl mechanicky jiný než běžné testarossy dostupné na evropském trhu.

Koupit Ferrari Testarossa?

Cena Ferrari Testarossa v 1989 byla USD 181,000. Ačkoli úspěšný na silnici, testarossa se neobjevil na závodních tratích. Jako vrchol Ferrari během 1980s, auto dělalo četné vystoupení v pop kultury, nejvíce pozoruhodně v arkádové hře Outrun, a v 3rd období Miami Vice.

Ferrari Testarossa

E & R Classics, odborník na Ferrari Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář

Jaké jsou výhody nákupu vozu Ferrari Testarossa u ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařování a interiérové ​​řízení pro vaše auto Ferrari Testarossa
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Dokončete opravu vašeho vozu Ferrari Testarossa
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země