NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Nizozemsko
+42 (0) 776 606 374

Kupte si své klasické auto bezpečně online | Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonu | Z důvodu předpisů covid-19 je náš showroom uzavřen
Přejít na inventář Prodejte moje auto

Ford Mustang 1965

Několik změn v Mustangu se objevilo na začátku běžné produkce modelového roku 1965, pět měsíců po jeho zavedení. Tato auta jsou známá jako "pozdní 65" a byly postaveny po továrním rekonstrukci v srpnu 1964. Motorová sestava byla změněna s motorem "T-code" 200 cu in (3.3 L), který vyráběl 120 hp (89 kW, 122 PS). Výroba modelu "F-code" 260 cu v (4.3 L) skončila, když skončil rok modelu 1964. Byla nahrazena novým 200 hp "C-kódem" 289 cu v motoru (4.7 L) s karburerem se dvěma válci jako základem V8. Na příští řadu byl 225 hp (168 kW, 228 PS) a následně nezměněný "Hi-Po" "K-kód" 4 hp (271 kW; 202 PS) 275. Generátor stejnosměrného elektrického proudu byl nahrazen novým střídavým střídavým generátorem na všech Fordech (způsob, jak odlišit 289 od 1964, je zjistit, zda světlo alternátoru v pomlčce říká "GEN" nebo "ALT").

Ford Mustang Classic Cars na prodej

Verze Mustang GT byla představena jako "balíček vybavení GT" a zahrnovala motor V8 (nejčastěji 225 hp (168 kW, 228 PS) 289), mlhové světlomety namontované na mřížce, pruhy výkyvných panelů a kotoučové brzdy. V interiéru doplnila volba GT jiný přístrojový panel, který zahrnoval rychloměr, palivoměr, temp. měřiče tlaku a ampérmetru oleje v pěti kruhových voličích (měřiče však nebyly označeny čísly). Čtyřobalový karburátorový motor byl nyní k dispozici s jakýmkoliv tělovým stylem. Kromě toho byly v nabídce 1965 doplněny zpětné světla. Mustang byl původně k dispozici jako pevná nebo kabriolet, ale během prvních fází designu automobilů byl silně zvážen rychlý model. Také v 1965 se narodila Shelby Mustang, která byla k dispozici pouze v nově zavedené verzi s rychloupínací konstrukcí se zadním sklem a výraznými větracími žaluziemi.

Koupit Ford Mustang 1965?

Standardní prvky interiéru Mustangu z roku 1965 zahrnovaly nastavitelná sedadla řidiče a spolujezdce, rádio AM a řadicí páku v podlaze v různých barevných provedeních. Ford přidal další možnosti interiéru během modelového roku 1965. Skupina Interior Decor Group byla známá jako „Pony Interior“ díky přidání reliéfních běžících poníků na přední části sedadel a zahrnovala také integrované loketní opěrky, akcenty aplikace dřeva a kulatý rozchod, který by nahradil standardní přístrojové vybavení Falcon. K dispozici byly také sluneční clony, (mechanické) dálkově ovládané zrcátko, podlahová konzola a lavice. Ford později nabídl klimatizační jednotku pod palubní deskou a přerušil vinyl s látkovým vložením sedadla, který byl nabízen pouze na počátku modelů z roku 1965. Jednou z možností navržených výhradně pro zábavu byla Rally-Pac. Rally-Pac, představený v roce 1963 po úspěchu Fordu na letošní Rallye Monte Carlo a dostupný u jiných kompaktů a meziproduktů Ford a Mercury, byl kombinací hodin a otáčkoměru namontovaných na sloupku řízení. Byl k dispozici jako položka z výroby objednaná za 69.30 USD. Instalace Rally-Pac stála 75.95 USD. Reprodukce jsou v současné době k dispozici z libovolného počtu zdrojů náhradních dílů Mustang. Volitelný byl také kompas, zadní bezpečnostní pásy, klimatizace a zadní světla.

Ford Mustang 1965

E & R Classics, váš specialista na Ford Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář

Jaké jsou výhody nákupu vozu Ford Mustang 1965 u ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařování a interiérové ​​řízení pro vaše vozidlo Ford Mustang 1965
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Dokončete opravu vašeho vozu Ford Mustang 1965
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země