Translated by Google Translate

NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Nizozemsko
+42 (0) 776 606 374

Neděle 1. listopadu (Den Všech svatých) EXTRA OTEVŘENO od 12:00 do 16:00
Přejít na inventář Prodejte moje auto

MG TD

Model MG TD (1950) kombinoval hnací ústrojí TC, modifikovanou zadní nápravu s hypoidním ozubením, podvozek typu MG Y, známé tělo typu T a nezávislé zavěšení pomocí vinutých pružin z salonu MG Y: silnice 1950 - zkušební zpráva popisovala jako "nejpozoruhodnější" výslednou "transformaci ... v pohodlí jízdy". Také zvednutým z úspěšného 1 & frac14; litrového salonu pro TD bylo řízení (stále ještě s vysokou polohou) ozubení a pastorku. TD navíc obsahovaly menší kolečka 15-inch, disky s levým pohonem a standardní nárazníky a překážky. Auto bylo také 5 palce (130 mm) širší se stopou 50 palců.

MG Classic Cars na prodej

Pro řidiče byla "ochrana proti povětrnostním vlivům" podle standardů času dobrá. Při jízdě v noci bylo osvětlení přístroje "účinné, ale ne oslňující, světle zeleným světelným efektem". Stále ještě nebyl žádný ukazatel paliva, ale britské galony 11 s kapacitou nádrže udávaly rozsah mezi čerpacími stanicemi zhruba na zhruba 300 míle a zeleným světlem na přístroji se objevilo "varování", když hladina paliva klesla asi na 2 a frac12; Britové galony.

V modelu 1950 byl představen model TD MkII, který byl vyroben vedle standardního automobilu, s vyšším laděným motorem za použití kompresního poměru 8.0: 1, který udává 57 bhp při otáčkách 5500. Motor s vyšším kompresním poměrem byl nabízen s ohledem na vývozní trhy a nebyl by vhodný pro Velkou Británii, kde díky pokračujícímu provozu válečných omezení paliv byly kupující ještě omezeni na oktanový benzin 72 "Pool benzin". TD MkII také obsahoval dvojité palivové čerpadlo, upravené tlumiče a vyšší poměr zadní nápravy
Téměř 30,000 TDs byly vyrobeny, včetně modelů 1700 Mk II, když série skončila v 1953 se všemi exportovanými 1656, 23,488 z nich pouze do USA. Hlavní stížnost, kterou měli majitelé USA s MG T prodávanými v USA, byl britský voltový systém 12, který se těžko obsluhoval, když se rozpadlo světlo hlavy a jiné elektrické předměty. Také měli menší stížnosti na nedostatek vody a palivoměru. Ale obecně v průzkumech majitelé amerikanizovaného MG T měli více pozitivních poznámek než negativních. Čas 0-60mph byl 22.7 sekund podle Popular Mechanics.

Nákup MG TD?

Příklad testovaný časopisem The Motor v 1952 měl maximální rychlost 77 mph a mohl by zrychlit z 0-60 mph (97 km / h) v 18.2 sekundách. Byla zaznamenána spotřeba paliva 26.7 míle na císařský galon.

Ve společnosti 1998 získává společnost TD Cars Sdn Bhd v Malajsii práva, intelektuální vlastnosti a ochranné známky spojené s výrobou MG TD, aby reprodukovala řadu TD jako TD2000.

MG TD

E & R Classics, odborník na MG Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář


Jaké jsou výhody nákupu vozu MG TD u ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařování a interiérové ​​řízení pro vaše vozidlo MG TD
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Dokončete opravu vašeho vozu MG TD
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země