Translated by Google Translate

NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Nizozemsko
+42 (0) 776 606 374

Neděle 1. listopadu (Den Všech svatých) EXTRA OTEVŘENO od 12:00 do 16:00
Přejít na inventář Prodejte moje auto

Volkswagen Karmann Ghia

Volkswagen Karmann Ghia je kupé a převodovka 2 + 2, které prodává firma 1955-1974 firmou Volkswagen. Kombinace podvozku a mechaniky typu 1 (Beetle), styling Luigi Segre z italského carrozzeria Ghia a ručně vyrobené karoserie německého trenéra Karmann.
Karmann Ghia byl vnitřně označen jako typ 14. V 1961 představil Volkswagen variantu typu 34 - s úhlovou karoserií a založenou na nově zavedené platformě Type 3.
Produkce se krátce po zavedení zdvojnásobila, čímž se stala nejvíce dováženým vozem do USA. Americký průmyslový designér Walter Dorwin Teague vybral typ 14 pro svůj seznam nejkrásnějších světových produktů.
Přes 445.000 Karmann Ghias byly vyrobeny v Německu, aniž by obsahovaly variantu typu 34. Karmann Brazílie vyráběla vozy 41.600 pro Jižní Ameriku mezi 1962-1975.

Volkswagen Classic Cars na prodej

Typ 14 debutoval na pařížském autosalonu v říjnu 1953 jako stylingový koncept vytvořený pro Ghii od Luigi Segre.

V časných 1950s vyráběl Volkswagen svůj ekonomický vůz typu 1 (Beetle). S nárůstem poválečného životního standardu vedoucí společnosti Volkswagen navrhli, aby do své modelové řady přidal halo vozidlo a uzavřel smlouvu s německým výrobcem vozidel Karmann.
Na rozdíl od těla svařovaného na stroji Beetle s blatníky, byly panely karoserie Karmann Ghia zavařené, ručně tvarované a vyhlazené anglickým cínem v časově náročném procesu odpovídajícím vyšším výrobcům, což mělo za následek, že Karmann Ghia je vyšší cena.
Konstrukce a prototyp byly dobře přijaty výkonnými pracovníky společnosti Volkswagen a v srpnu 1955 byl první typ 14 vyroben v německém Osnabrücku. Přes příklady 10.000 byly prodány v prvním roce.
Typ 14 byl prodáván jako praktický a stylový 2 + 2 spíše než skutečný sportovní vůz. Jelikož sdíleli motory, objem motoru Type 14 narůstal současně s typem 1 (Beetle), který nakonec dorazil na posun 1584cc a vyráběl 60 hp.
Srpen 1957 představil VW kabriolet verzi Karmann Ghia. Vnější změny v modelu 1961 zahrnovaly širší a opěrné čelní mříže, vyšší a více zaoblené zadní zadní světlomety a světlomety se přemístily na vyšší pozici - u předchozích modelů a jejich nižšího umístění světlometů nazývaných lowlights. Italský designér Sergio Sartorelli, projektant typu 34, dohlížel na různé typy rekonstrukcí typu 14.

Koupit Volkswagen Karmann Ghia?

Model 1967 14 Karmann Ghia konvertibilní získal v americké televizi notoricky známou pověst jako automobil řízený agentem CONTROL 86 Maxwell Smart v úvodních úvěrech třetí a čtvrté sezóny Get Smart.

V systému 1970 byly větší zadní světla integrovány zpětnými světly a rozsáhlými otočnými signály. Stále větší a širší koncové světlomety vedly ke zvýšení viditelnosti bočního nárazu a současně velké náměstí s nárazníky nahradily hladké kulaté originály. Pouze u amerického modelu, modifikace 1973 pověřené Národní správě bezpečnosti silničního provozu obsahovaly nárazníky absorbující energii. Kolem zadního sedadla byla vyměněna polička s kobercem.
Pozdě 1974 auto bylo nahrazeno Porsche 914 a Scirocco na bázi Golf / Rabbit.

Volkswagen Karmann Ghia

E & R Classics, odborník na Volkswagen Classic Car!

Kliknutím sem zobrazíte náš inventář


Jaké jsou výhody nákupu vozu Volkswagen Karmann Ghia v ER Classics?
- Velký sortiment klasických aut na prodej
- Všechny automobily pečlivě kontrolují mechanici v naší dílně
- MOT, svařování a interiérové ​​řízení pro vaše vozidlo Volkswagen Karmann Ghia
- Naši specializovaní veterináři se mohou postarat o všechna řízení
- Můžeme se starat o opravy, údržbu a přizpůsobené potřeby
- Kompletní rekonstrukce vozu Volkswagen Karmann Ghia
- Můžeme dodat vaše klasické auto do jakékoliv evropské země