NL EN US DE FR PL CZ ES PT IT SE HU GR RO SK JP CN AE IL

E & R Classics
Kleiweg 1 5145NA Waalwijk, Nizozemsko
+42 (0) 776 606 374

Kupte si své klasické auto bezpečně online | Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonu | Z důvodu předpisů covid-19 je náš showroom uzavřen


1958 Mercedes Benz 220SE Ponton

Mercedes Benz 1958SE Ponton z roku 1958, představený v září 220 a krátce poté zahájený výrobu, má zajímavou historii, díky níž jsou tyto vozy žádané mezi sběrateli klasických automobilů. Tyto kabriolety a kupé jsou často označovány jako „Ponton“, což souvisí s konstrukcí předního zavěšení pomocného rámu. Když to poprvé vyšlo, vtipný německý novinář to přirovnal k pontonu nebo mostu přes motorový prostor. Ponton z roku 1958 s motorem 220SE byl stylověji odvážnější než sedany. Kabriolety a kupé této řady přicházely s mnoha možnostmi výběru, včetně vybaveného zavazadla, dvoubarevného laku, sedadla na přední lavici a pneumatik whitewall, abychom jmenovali jen několik. Zajímavé je, že od roku 2 do roku 830 bylo vyrobeno pouze 1958 kupónů Ponton a za stejnou dobu bylo vyrobeno pouze 1960 kabrioletů. Celkově existovalo 1112 jednotek, z tohoto počtu není jasné, kolik jich dnes existuje. Pokud uvažujete o koupi modelu Mercedes Benz 1942SE Ponton z roku 1958, jste na správném místě.

Hledáte si koupit klasický Mercedes?

Vzhledem ke vzácné povaze dílů a materiálů pro Mercedes Benz 1958SE Ponton z roku 220 je důležité najít nejúplnější příklad. Jedna věc, kterou kupující při nákupu často přehlíží, jsou stěrače čelního skla; ujistěte se, že fungují. Tyto části je těžké najít a jsou docela složité. Ujistěte se také, že chrom je na voze, protože chromované díly pro tyto kupé a kabriolety mohou být velmi nákladné. Samozřejmě, stejně jako u všech klasických automobilů, budete chtít zajistit, aby se čísla podvozku a motoru shodovala. U těchto konkrétních automobilů je číslo podvozku také vyraženo na vidlicovém držáku nad deskou a deska motoru je také vyražena na klikové skříni nad deskou. Modely Mercedes 220SE jsou také náchylné k rezivění, proto je nutné vůz kompletně zkontrolovat.

Mercedes Benz Classic Cars na prodej